ІСУО

ІРЦ

МЕДИЧНИЙ ІНФОРМ-КУТОЧОК

Illustration

Влаштовуємо дитину в дитячий садок – особливості процедури.....

  • Дізнатися більше

    Процес виховання дітей – справа не легка. Хтось із батьків справляється самостійно, хтось вдається до послуг няні, але більшість влаштовують свою дитину в дитячий садок. Там діти нагодовані, під наглядом, проходять процес соціалізації, «вливаються до колективу», дружать та конфліктують. За всіх часів садок вважався найкращою формою підготовки дітей до школи – тут є дисципліна, тут дають ази основних наук та допомагають зробити черговий крок у становленні особистості.
    На сьогоднішній день можливості батьків у влаштуванні дітлахів більше, ніж це було 10-15 років тому. Поряд із державними дошкільними закладами успішно функціонують приватні сади, які пропонують своїм клієнтам різноманітні програми розвитку дітей. Однак тут ключову роль відіграє фінансова сторона питання – приватні садки вимагають значних капіталовкладень і далеко не кожен може собі це дозволити.
    Таким чином, державні дошкільні заклади мають попит, а у світлі активного демографічного зростання зарахувати дитину до саду не завжди виходить. Багато майбутніх батьків ще під час вагітності обирають садок, а деякі затягують до останнього моменту.
    Останнім часом широкого поширення набуває онлайн реєстрація дітей до дошкільних закладів, про яку ми розповімо нижче.

    Вибираємо дитячий садок.
    Сучасні батьки розуміють - садок, близько розташований до будинку, це далеко не те, що потрібно для гармонійного розвитку дитини. При виборі дошкільного закладу багато факторів є більш значущими. Спеціалізовані навчальні програми, корекція поведінки, хороша педагогічна база - це, і багато іншого, визначає садок як відповідний або такий, що не заслуговує на увагу.
    Якщо говорити про профільність дитячих садків, можна поділити їх на такі категорії:
    • загальнорозвиваючі. Більшість державних закладів такими є. Їхня місія – виховувати дітей згідно з державними програмами підготовки;
    • центри розвитку (ЦРД). Подібні заклади орієнтовані на поглиблений розвиток дітей із застосуванням різних навчальних програм, їх оздоровлення та корекцію поведінки;
    • сади компенсуючої спрямованості. Як правило, переважне право на зарахування туди мають діти з певними патологіями (порушення мовного розвитку, зорові та слухові захворювання тощо). Компенсаторні сади приймають дітей за направленням лікаря та, як правило, після комісійного обстеження;
    • комбіновані сади. Універсальний варіант, що включає групи різної спрямованості. Тут можна знайти групи, де діти не залишаються для сну, оздоровчі та санаторного типу, а так само компенсуючої спрямованості.
    Тому залежно від потреб дитини та можливостей батьків усі ці фактори врахувати необхідно, що допоможе зробити правильний вибі

    Перелік документів.
    Насамперед ця заява про прийняття дитини до дошкільного закладу. Подають його батьки (опікуни) дитини. Якщо Ви реєструвалися онлайн, і Вам надійшло повідомлення про те, що можливе оформлення в ту чи іншу ДДУ – звернутися із заявою потрібно до вибраного садка.
    До заяви додаються:
    • свідоцтво про народження (копія);
    • медичні документи (довідка форми №086/о, виписка про щеплення №063/о,
    - Документ, що дає пільги.
    До зазначених документів додаються висновки фахівців, залежно від спрямованості саду.
    Якщо ДДУ ставить у пріоритет зарахування до своїх лав дітей, які мешкають у тому ж районі, що й розташований сад, батькам доцільно подати довідку з місця реєстрації.


    Проходження медогляду.
    Порядок проведення медичного огляду дітей та інших осіб для зарахування їх до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення та відпочинку
    1. Відповідно до цього Порядку проводяться попередні (до зарахування в заклади освіти) медичні огляди дітей та інших осіб (далі – особи), які вступають до закладів освіти всіх рівнів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
    2. Медичні огляди для зарахування особи до закладів дошкільної освіти та до закладів загальної середньої освіти є обов’язковими.
    Медичні огляди для зарахування особи до закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та інших закладів освіти проводяться за зверненням особи у разі, якщо їх проведення вимагається закладом освіти чи умовами прийому на навчання.
    3. Медичні огляди проводяться у закладах охорони здоров’я за місцем медичного обслуговування особи. Медичні огляди дітей проводяться у присутності батьків або інших законних представників.
    Перед проходженням медичного огляду особа, батьки або інші законні представники особи надають інформовану згоду на проведення медичного огляду згідно з формою № 003-6/о “Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення”, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09 грудня 2020 року № 2837).
    4. Підчас медичногоогляду лікар, якийнадає первиннумедичнудопомогу і про вибір якого пацієнтом (його законними представниками) подана відповідна декларація згідно із законодавством (далі – лікар ПМД) оглядає та проводить обстеження особи та, у разі необхідності, видає направлення на проведення обстежень лікарями-спеціалістами,а також на проведення клінічних, лабораторних та інших досліджень.
    Обстеження лікарем ПМД включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимір зросту та маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітлива мова), постави та плантографії, інші обстеження.
    6. Медичний огляд для зарахування особи до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку передбачає лише обстеження особи лікарем ПМД. Інші обстеження лікарями відповідної спеціалізації, а також клінічні, лабораторні та інші дослідження призначаються за показаннями у разі необхідності або за вимогою дитячого закладу оздоровлення та відпочинку і проводяться за направленням лікаря ПМД.
    7. У разі наступних зарахувань особи до закладів освіти (переведення, зміна закладу тощо) проводиться лише обстеження особи лікарем ПМД.
    Інші обстеження лікарями-спеціалістами, а також додаткові клінічні, лабораторні та інші дослідження призначаються за показаннями у разі необхідності або за вимогою закладу освіти та проводяться за направленням лікаря ПМД.
    8. На основі проведених обстежень та досліджень лікар ПМД формує узагальнений висновок про стан здоров’я, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму харчування тощо.
    9. За результатами медичного огляду особі (її батькам чи іншим законним представникам) видаються документи для подання до закладу освіти у порядку, визначеному законодавством, а саме витяг з медичної картки амбулаторного хворого за формою №086/о “Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)”, затвердженоюнаказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року № 110, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974, та форма 063/о (Імунологічна карта дитини).
    10. Результати проведеного медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти є чинними впродовж року з дати його проходження.
    Головним документом за результатами медичного огляду дитини, що підтверджує його можливість відвідувати дитячий садок, є довідка строго встановленої форми — №086/о. Видають її як у державних поліклініках, так і у приватних центрах медицини, тож місце проходження медогляду обирають батьки. Незалежно від місця проходження обстеження перелік лікарів, яких необхідно відвідати, залишається однаковим.
    Так висновок видають такі фахівці:
    • хірург;
    • офтальмолог;
    • отоларинголог;
    • логопед;
    • невропатолог (невролог);
    • дерматовенеролог;
    • стоматолог;
    • педіатр (робить відмітку у довідці після відвідування всіх вищевказаних фахівців).
    За результатами обстеження вузькими фахівцями, педіатр може направити малюка на додаткові обстеження з метою підтвердження (спростування, уточнення) того чи іншого діагнозу. Як правило, це УЗД, електрокардіограми і т.д.
    Крім позначки фахівців, до картки №086/о додаються форма 063/о (щеплення) та результати аналізів, тому дитині необхідно здати:
    - Кров, сечу, кал (загальний аналіз);
    - Зіскрібок на ентеробіоз (результати аналізу дійсні 10 днів).

    Що потрібно знати про щеплення?
    Останнім часом причиною відмови прийняти дитину до дитячого садка є відсутність усіх необхідних профілактичних щеплень. Деякі батьки категорично відмовляються прищеплювати своїх дітей, і згодом стикаються з проблемою влаштування їх у дитсадки.
    Вимоги про наявність щеплень встановлені на законодавчому рівні та викликані тим, що діти в дошкільних закладах контактують між собою і велика ймовірність заразитися тією чи іншою хворобою, якщо дитина не щеплена. Щеплення робляться за графіком відповідно до віку дитини.
    Що робити, якщо дитина не має щеплень?
    Це питання часто ставлять батьки, які вважають профілактичні щеплення явищем, що завдає шкоди організму дитини. Часто таких батьків у дитсадках зустрічають «в багнети» і намагаються відправити їх без позитивної відповіді про зарахування малюка до дошкільного закладу. Однак це питання вирішуємо і, якщо ви твердо налаштовані визначити дитину в той чи інший садок – звертайтеся за дозволом до лікарсько-консультаційної комісії. Саме після вивчення ситуації з дитиною, ВКК може видати висновок про те, що вона може відвідувати садок. За наявності такого висновку в обраний вами садок дитини прийняти зобов'язані без виписки про щеплення. Якщо ж рішення ВКК буде негативним, варіантів небагато - відмовитися від відвідування дитячого садка або відмовитися від переконання не прищеплювати дитину.


Профілактика вірусних захворювань: що з цього дійсно працює?

  • Дізнатися більше

    Сьогодні батьки йдуть на все заради здоров'я своїх малюків. Дорогі БАДи, хитромудрі народні методи профілактики, мазі і ліки «для імунітету» ... Але чи працює це насправді? Давайте розберемося!
    Часник і цибуля
    Улюблені «ліки» наших бабусь! Навіть зараз малюкам надягають на шию «кулони» з тертим часником або цибулею всередині. Або розставляють його на тарілках по кімнаті.
    Лікарі називають цей народний метод повністю безглуздим. Вірусна інфекція часто передається не тільки повітряно-крапельним способом, а й через побутові предмети, наприклад, дверні ручки. А що стосується повітряно-крапельної передачі, дрібні крапельки в результаті чхання потрапляють в сторону дітей і осідають в їх носі, на обличчі і очах. Кулон з часником або цибулею продезінфікувати повітря просто не встигне.
    Те ж стосується і вживання цих продуктів в їжу. Науково доведена ефективність часнику і цибулі в боротьбі з бактеріями та вірусами відсутня.
    Ефірні масла і бальзами
    Численні «експерти» рекомендують дихати маслами, втирати їх в шкіру і навіть пирскати на маски.
    Лікарі попереджають: застосування ефірних масел може викликати алергію! Особливо небезпечно вдихання ефірних масел: це може викликати спазми дихальних шляхів, алергічні реакції, посилити кашель і нежить.
    БАДи, гомеопатія і продукти «для імунітету»
    Достовірні наукові дані щодо ефективності БАДів, гомеопатії в лікуванні і профілактиці вірусних інфекцій відсутні. Більш того, при безконтрольному прийомі такі препарати можуть згубно вплинути на здоров'я.
    Оксолінова мазь
    Ніяк не зупиняє віруси. Мазь має жирну консистенцією. Якщо нанести її на слизову носа, то вона послужить шаром для прилипання частинок пилу, мікробів, вірусів. І, в результаті, може навіть сприяти розвитку вірусної інфекції.
    Медикаментозна профілактика ГРВІ
    Лікування симптомів ГРВІ медикаментозно можливо. Це стосується збивання температури, полегшення больових синдромів. Але вплинути на сам вірус і припинити захворювання - неможливо. Те ж стосується і профілактики. Коронавірус - не виняток.
    На даний момент світова медична громадськість говорить про єдиний доведений дієвий методі профілактики грипу - це вакцинація. Від ГРВІ та від коронавірусу вакцин на сьогоднішній день не існує.
    Головним у профілактиці ГРВІ є здоровий спосіб життя, регулярне збалансоване харчування, достатня фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі. Крім того:
    • привчайте дітей не торкатися рота і носа;
    • регулярно мийте руки водою з милом;
    • привчіть малюків чхати правильно - потрібно закривати обличчя згином ліктя, рукою, а не долонею;
    • скоротіть час перебування дітей в контакті з людьми, які можуть бути носіями захворювання;
    • намагайтеся якомога рідше перебувати з дітьми в місцях великого скупчення людей;
    • провітрюйте житлове приміщення як можна частіше;
    • витримуйте оптимальний мікроклімат - вологий і прохолодний;
    • пийте багато рідини.
    Будьте здорові!

Illustration
Made with